Maskinudlejning

Udlejning af maskiner og værktøj

Hos STARK Udlejning er opgaven aldrig for stor. Her får du fuld adgang til det bedste udstyr - til de bedste priser. Du kan leje alt fra minigraver og teleskoplæsser til rullestillads, lift og meget mere. Vi leverer til den aftalte tid, der hvor du har brug for det. Det er nemt, hurtigt og fleksibelt.

Ring eller send en forespørgsel - klik for at gå til kontaktliste


Udlejning til erhvervskunder og private med kreditkonto

Hvorfor eje, når du kan leje? Med STARK Udlejning har du fuld adgang til branchens bedste udstyr til branchens bedste priser. Du bestemmer selv, hvor du lejer, og hvor du afleverer igen i en af vores udlejningsbutikker. Uanset hvor i landet du bor, er vi klar til at hjælpe dig. Ring på 82 52 52 52 og stil os opgaven - så lejer vi dig løsningen.


Se det store udlejningskatalog!

Hvad siger kunderne?

Steffen Honoré fra murerfirmaet Sand-Guldborg
Bjørn Nørgaard fra anlægsgartnerfirmaet Bjørn Nørgaard ApS

Find STARK Udlejning her

Du finder STARK Udlejningsbutikker til erhvervskunder og private med kreditkonto herunder.
Bemærk, du kan kun leje i nedenstående forretninger, hvis du har en godkendt kreditkonto.

Region København  
Frederiksberg
Telefon: 82 52 32 18
Email: frederiksberg.udlejningen@stark.dk

Man - fre 6:00-18:00
Lør & søn 8:00-15:00
Glostrup
Telefon: 82 52 42 52
Email: glostrup.udlejning@stark.dk

Man - fre 6:00-16:00
Sydhavn 24/7
Telefon: 82 52 33 77
Email: city.udlejning@stark.dk

Man - tor 6:00-16:00
Fre 6:00-15:30
Lør & søn 7:00-14:00
Ishøj
Telefon: 82 52 51 60
Email: ishoej.udlejning@stark.dk

Man - tor 6:00-16:00
Fre 6:00-15:00
Region Midtsjælland  
Ringsted
Telefon: 82 52 10 11
Email: ringsted.udlejning@stark.dk

Man - tor 6:00-16:00
Fre 6:00-15:00
Holbæk
Telefon: 82 52 10 13
Email: holbaek.udlejning@stark.dk

Man - tor 6:00-16:00
Fre 6:00-15:00
Roskilde C
Telefon: 82 52 10 15
Email: roskilde.udlejning@stark.dk

Man - tor 6:00-16:00
Fre 6:00-15:00
Køge
Telefon: 82 52 10 17
Email: koege.udlejning@stark.dk

Man - fre 5:30-17:00

Region Nordsjælland  
Hillerød
Telefon: 82 52 10 60
Email: hilleroed.udlejning@stark.dk

Man - tor 6:00-16:00
Fre 6:00-15:00
Helsingør
Telefon: 82 52 10 70
Email: helsingoer.udlejning@stark.dk

Man - fre 6:00-17:00

Hørsholm
Telefon: 82 52 71 07
Email: Hoersholm.udlejning@stark.dk

Man - tor 6:00-16:00
Fre 6:00-15:00
Frederiksværk
Telefon: 82 52 49 80
Email: frederiksvaerk.udlejning@stark.dk

Man -fre 7:00-15:30

Frederikssund
Telefon: 82 52 14 28
Email: frederikssund.udlejning@stark.dk

Man - tor 6:00-16:00
Fre 6:00-15:00
Region Aarhus & Nordjylland  
Aarhus C
Telefon: 82 52 82 21
Email: aarhus.c.udlejning@stark.dk

Man - tor 6:00-16:00
Fre 6:00-15:00
Skejby
Telefon: 82 52 11 07
Email: skejby.udlejning@stark.dk

Man - tor 6:00-16:00
Fre 6:00-15:00
Aalborg
Telefon: 82 52 11 11
Email: aalborg.udlejning@stark.dk

Man - fre 06:30-16:00

Viborg
Telefon: 82 52 11 40
Email: viborg.udlejning@stark.dk

Man - tor 6:00-16:00
Fre 6:00-15:00
Brabrand
Telefon: 82 52 11 09
Email: brabrand.udlejning@stark.dk

Man - tor 6:00-16:00
Fre 6:00-15:00
Viby
Telefon: 82 52 11 13
Email: viby.udlejning@stark.dk

Man - tor 6:00-16:00
Fre 6:00-15:00
Region Fyn & Sønderjylland  
Odense
Telefon: 82 52 40 37
Email: odense.udlejning@stark.dk

Man - tor 6:00-16:00
Fre 6:00-15:00
Vejle
Telefon: 82 52 11 01
Email: vejle.udlejning@stark.dk

Man - tor 6:00-16:00
Fre 6:00-15:00
Kolding
Telefon: 82 52 13 13
Email: kolding.udlejning@stark.dk

Man - tor 6:00-16:00
Fre 6:00-15:00
Esbjerg
Telefon: 82 52 11 78
Email: esbjerg.udlejning@stark.dk

Man -fred 6:30-16:00

Ribe
Telefon: 82 52 11 17
Email: ribe.udlejning@stark.dk

Man - tor 6:00-16:00
Fre 6:00-15:00

Bæredygtig udlejning

Lej maskiner, der reducerer CO2-udledningen med 90 procent.

STARK forsøger hele tiden at finde nye områder, hvor vi kan blive mere klimavenlige. Det gælder også på området for udlejningsmaskiner til byggeriet, hvor du kan vælge mellem to typer af klimavenlige udlejningsmaskiner.

Den ene type er nul-emissionsmaskiner, som er batteridrevne og dermed 100 pct. emissionsfri og støjfri. Nulemission betyder, at en motor eller anden energikilde ikke udsender affaldsprodukter, der forurener miljøet eller forstyrrer klimaet.

Den anden type er drevet af HVO-diesel, som kører på biodiesel og udleder 90 pct. mindre CO2 end traditionelle maskiner, der kører på alm. diesel.

Vil du hør mere om vores bæredygtige materiel?

Ring eller send en forespørgsel - klik for at gå til kontaktliste